Depilacja – jaki rodzaj depilowania jest najskuteczniejszy?

Depilacja nóg czy okolic bikini to codzienny problem każdej kobiety. Pragnąc posiadać gładką i jedwabistą skórę mamy do wyboru wiele interesujących metod depilacji, które możemy przeprowadzić same w domu lub też w specjalistycznych zakładach kosmetycznych. Jakie metody stosują najczęściej Polki?

Domowe metody depilowania

Wśród najczęściej stosowanych metod depilacji wymienia się oczywiście wykorzystanie klasycznych maszynek oraz pianek. Metoda ta jest szybka, względnie bezpieczna i pozwala na szybki efekt gładkich nóg. Niestety, aby zachować taki efekt zabieg musi być powtarzany… co 3-4 dni (w zależności od tempa odrastania włosków).
Drugim, chętnie stosowanym sposobem jest wykorzystywanie pianek kosmetycznych. W ich składzie znajdują się składniki rozpuszczające keratynę, przez co po kilkunastu minutach możliwe jest usunięcie ze skóry włosków wraz z pianką. Sposób ten jest szybki i skuteczny, pozostawia gładkie nogi na około tydzień. Minusem tej metody jest jednak fakt, że silnie chemiczny skład produktu może powodować podrażnienia i uczulenia. Przed wykorzystaniem produktu warto zrobić próbę na niewielkim kawałku skóry!

A może laserowo?

Od kilku lat w Polsce dostępna jest możliwość laserowej depilacji skóry na nogach, w okolicach bikini czy pod pachami. Ze względu na przystępną cenę, ale i oszałamiające efekty, coraz więcej pań decyduje się na ten rodzaj zabiegu. Na czym on polega?
Laserowe usuwanie owłosienia polega n zastosowanie bezpiecznego dla zdrowia człowieka lasera, którego zadaniem jest rozbijanie cebulek włosowych i uniemożliwianie ich ponownego tworzenia się. Zabiegi laserowe powtarzane są kilkukrotnie. Wiele pań pyta, czy zabiegi tego typu są bolesne. Okazuje się, że nie – dlatego też kolejki do salonów zabiegowych są coraz dłuższe!
Czytaj więcej: medyczne-fbi.pl/depilacja-laserowa-krakow.

Kalinowski@chuck.com.pl