Czysta forma i piękne wnętrze

Dążenie do czystej formy to elementarne wyzwanie artysty, designera, stylisty. To także cel wszystkich tych, którzy na co dzień nie zajmują się sztuką, ale jej fragment pragną mieć w najbliższym otoczeniu. Jak zbudować wnętrze oparte na zasadzie czystej formy, nieprzysłoniętej nadmierną ozdobnością? Jak sprawić, żeby szlachetne piękno wypełniło nasz pokój, czyli miejsce, w którym spełniamy siebie i swoje marzenia? To projekt inspirowany sztuką współczesną.

Minimalistyczny loft

Pomieszczeniami, które służyły celom artystycznym, a pierwotnie miały zupełnie inne przeznaczenie, były autentyczne lofty. Obecnie – obiekty inspiracji i źródła stylizacji. Artyści odkryli walory samej przestrzeni, która zaczęła przypominać nowoczesną galerię sztuki. Obok obrazów czy rzeźb, w rozległym lofcie pojawiają się awangardowe meble czy dodatki, jak wieszaki designerskie lub lampy.

Nowoczesne meble

Zamiast dekoracyjnych mebli zaczęto poszukiwać przedmiotów spełniających zasadę czystej formy. Upodabniających się do obiektów artystycznych. Naśladujących dzieła konstruktywistyczne czy abstrakcyjne. Awangardowe szafki, hokery drewniane, designerskie stoły, oryginalne krzesła, nowoczesne biurka – wszystkie te przedmioty bardzo uproszczono, eksponując piękno samej konstrukcji. Strona formalna stała się najważniejsza.

Forma w najczystszej postaci

Poszukując konkretnych realizacji czystej formy, trafiamy na zaskakujące stoliki od notodo. Stolik Duch wykonany z poliwęglanu, transparentny, biały, czarny. Mebel, który jest, a jakby go nie było. Niczym szklany wazon, który stanowi wręcz niewidzialną w pewnym sensie oprawę dla kwiatów. Podobnie stoliki-duchy – pokazują rzeczy, a nie siebie. Odsłaniają to, że czysta forma znajduje się głównie w ludzkich umysłach. Wyraża się w tym, jak postrzegamy świat.

Kalinowski@chuck.com.pl

https://xann.pl/sitemap saw-iso.pl audyt seo www