Czym jest Autocasco?

Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do ubezpieczenia swojego wozu. W dniu rejestracji pojazdu należy wykupić ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Dodatkową opcją, na którą decyduje się znaczna część kierowców, jest zakup polisy AC. Jaką ochronę gwarantuje dodatkowe ubezpieczenie? Sprawdź!

Podwójna ochrona

Autocasco jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym chroniącym pojazdy mechaniczne (samochody oraz motocykle) w sytuacji kradzieży, uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia na skutek zdarzeń losowych. Kierowca samodzielnie decyduje, jaki zakres będzie miało ubezpieczenie (zakres ochrony oferowanej przez dane towarzystwo określony jest zawsze w ogólnych warunkach ubezpieczenia). Kierowcy posiadający AC mogą ubiegać się o odszkodowanie wtedy, kiedy sami spowodują wypadek, ich mienie zostanie skradzione, zniszczone przez burzę czy wandali. Autocasco okaże się nieocenione również wtedy, kiedy kierowca będzie uczestniczył w kolizji z udziałem dzikiego zwierzęcia.

Dla kogo?

Poszerzenie ubezpieczenia samochodu o autocasco szczególnie polecane jest kierowcom, którzy nie garażują swoich samochodów, mieszkają  w okolicy, gdzie szczególnie często dochodzi do kradzieży czy aktów wandalizmu oraz właścicielom kosztownych wozów, których ewentualna naprawa może pochłonąć duże kwoty.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Koszty zakupu polisy AC różnią się w zależności nie tylko od wariantu i warunków określonych w umowie, ale również oferty danego ubezpieczyciela. Zanim zwiążesz się umową z konkretnym towarzystwem, warto dokładnie prześledzić ofertę dostępną na rynku. Wybór ułatwi Ci strona mfind.pl, gdzie szybko porównasz warunki proponowane przez dziesiątki czołowych firm zajmujących się ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Kalinowski@chuck.com.pl