Czy tarasola podniesie estetykę tarasu?

Współcześnie mamy wiele możliwości aranżowania i ozdabiania przydomowych tarasów. Szukając inspiracji na urządzenie tej przestrzeni powinniśmy myśleć przede wszystkim o własnej wygodzie oraz funkcjonalności tarasu. Jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę?

 

Wygodne meble tarasowe

Aby móc korzystać z tarasu przede wszystkim powinniśmy zadbać o meble. Wybór mebli ogrodowych jest olbrzymi – do wyboru mamy meble aluminiowe, technorattanowe, z poduszkami i siedziskami tapicerowanymi tkaninami hydrofobowymi. Meble na taras powinny być przede wszystkim wykonane z trwałych materiałów, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne. Wiele osób decyduje się na meble modułowe, które pozwalają na stałe zmiany w aranżacji tarasu.

 

Zadaszenie tarasu – nowoczesne tarasole

Do niedawna najpopularniejszą metodą na osłonienie się przed słońcem było stosowanie parasoli ogrodowych. Niestety, były ciężkie i dawały jedynie skrawek cienia. Dzisiaj znacznie lepszym rozwiązaniem są nowoczesne tarasole, które pozwolą na zadaszenie dowolnego obszaru naszego tarasu. Konstrukcja tarasoli budowana jest z profili aluminiowych malowanych proszkowo, co ogranicza działanie wilgoci i powstawanie rdzy. Kolor konstrukcji wybiera klient – ma do dyspozycji paletę ponad 200 klasycznych kolorów. Tarasola posiada wewnątrz ukryty system odprowadzania wody – oznacza to, że możemy korzystać z tarasoli również w czasie niepogody.

 

Jak tworzone jest zadaszenie tarasoli?

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów. Najpopularniejszym i najchętniej wybieranym w ofercie firmy tarasola.pl są dachy lamelowe, wykonane z aluminiowych elementów obracających się o 135 stopni. Drugim rodzajem zadaszenia są dachy tworzone z tkanin poliestrowych. Obie technologie łączy to, że dachy nie nagrzewają się, są odporne na wnikanie brudu, w ich cieniu panuje przyjemny chłód.

Kalinowski@chuck.com.pl