Czy remont kuchni musi być kosztowny?

Zwykło się twierdzić, że aranżacja kuchni wiąże się z inwestycją większej części odłożonych oszczędności. Po wymianie mebli i kupnie sprzętu okazuje się, że konto świeci pustkami, a planowane wakacje czy inne wydatki trzeba będzie przesunąć na kolejny rok. Czy remont kuchni zawsze musi tak wyglądać? Niekoniecznie! Sprawdź, jak tanio urządzić kuchnię!

Zamiast drewna

O ile przy zakupie sprzętu ciężko jest szukać oszczędności, o tyle w przypadku mebli z powodzeniem można znaleźć niedrogie, a jednocześnie modne modele. Coraz częściej dobrzy producenci oferują nowoczesne meble kuchenne w naprawdę atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Skąd ta rozbieżność? O cenie mebli decyduje w dużej mierze materiał, z którego zostały one wykonane. Drogie, lite drewno zastępowane jest płytami wiórowymi, które są dużo tańsze w produkcji. Niezwykle estetyczne płyty pokrywane są laminatami, dzięki którym fronty odporne są na wnikanie wilgoci i zanieczyszczeń. Dodatkowo gładka powierzchnia jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu czystości, co znacznie poprawia komfort codziennej pracy w kuchni.

Siła dodatków

O charakterze kuchni w dużej mierze decydują dodatki. Nawet prosta, podstawowa zabudowa będzie prezentować się niezwykle atrakcyjnie, jeśli uzupełnisz ją o stylowe dodatki. Kolorowe doniczki z pachnącymi ziołami, dekoracyjne stojaki na wino albo ozdobne naczynia w przeszklonych witrynkach ciekawie urozmaicą kuchenną aranżację.

Szukaj okazji!

Najlepszym i najprostszym sposobem na tanie zakupy jest polowanie na okazję! Znaczna część sklepów z meblami i sprzętem raz na jakiś czas obniża ceny swoich produktów. Warto śledzić strony internetowe i profile z social media, gdzie często pojawiają się informacje o dodatkowych rabatach. Nieraz dodatkowe rabaty można zdobyć za zapisanie się do newslettera sklepu, co również stwarza idealną sposobność do tańszych zakupów.

Kalinowski@chuck.com.pl

saw-iso.pl dylanferrandis.com atmlive.pl