Czy penisa można powiększyć przeszczepem własnego tłuszczu?

Podczas gdy panie najczęściej narzekają z powodu niesatysfakcjonującego rozmiaru czy kształtu własnego biustu, panowie przeważnie miewają kompleksy związane z wyglądem penisa. Mężczyźni z zasady dużo łatwiej niż kobiety akceptują niedociągnięcia natury, jednak w przypadku penisa sprawa wygląda zgoła odmiennie – posiadacze niewielkiego przyrodzenia czują się pokrzywdzeni przez los, dlatego coraz chętniej oddają się zabiegom powiększenia penisa. Czy możliwe jest powiększenie męskiego prącia tkanką tłuszczową?
Zabiegi z wykorzystaniem pobranej od pacjenta tkanki tłuszczowej zrewolucjonizowały chirurgię estetyczną. Za pomocą tłuszczu można nie tylko powiększyć piersi czy wymodelować pośladki, ale także wypełnić zmarszczki i odmłodzić twarz. Tkanka tłuszczowa jest doskonałym, bo naturalnym i w pełni biokompatybilnym wypełniaczem. Jej zastosowanie w zabiegach powiększania penisa pomaga wielu mężczyznom pozbyć się kompleksów i osiągnąć wysoce satysfakcjonujące rezultaty.

Jak przebiega zabieg powiększania penisa tkanką tłuszczową?

„Rozmiar nie ma znaczenia” – powtarza wiele kobiet, jednak mężczyźni chyba nie do końca w to wierzą. Według statystyk, jak podaje serwis polki.pl, aż 78 proc. panów nie miałoby absolutnie nic przeciwko, gdyby ich penis był większy. Niewielu jednak zamienia słowa w czyny, gdyż falloplastyka (operacja powiększania penisa) jest zabiegiem wysoce ryzykownym i zalecanym wyłącznie w przypadku mikropenisów. Ryzyko jest zbyt duże i niewspółmierne do oczekiwanych efektów, dlatego operacja nie należy do popularnych zabiegów. Na szczęście, współczesna medycyna ma ciekawą i, co najważniejsze, bezpieczną alternatywę.

Zabieg powiększenia penisa tkanką tłuszczową można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym. Składa się z dwóch etapów: pierwszym jest liposukcja, czyli pobranie tkanki tłuszczowej ze strefy dawczej. Najczęściej tłuszcz uzyskuje się z takich miejsc na ciele jak brzuch, pośladki czy uda. Dodatkowo w celu wzmocnienia efektów zabiegu tkankę tłuszczową wzbogaca się komórkami macierzystymi.

Następnym etapem jest wszczepienie tłuszczu pacjenta do penisa, co trwa kilkadziesiąt minut. Lekarz modeluje członka, równomiernie rozprowadzając wszczepioną tkankę tłuszczową, aby zapobiec powstawaniu nierówności. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa do 7 dni, natomiast od współżycia seksualnego należy powstrzymać się przez miesiąc.

Efekty zabiegu powiększenia penisa tkanką tłuszczową

Tkanka tłuszczowa pozwala na powiększenie obwodu penisa nawet o 50 procent. Pochwa kobiety ma długość około 7 cm, dlatego uważa się, że najważniejsza w osiągnięciu pełnej satysfakcji seksualnej partnerki jest właśnie nie długość, a grubość prącia. Ponadto implantacja tkanki tłuszczowej umożliwia wydłużenie penisa o 10-20 proc.

Część komórek tłuszczowych po pewnym czasie ulega wchłonięciu, jednak uważa się, że około 80 proc. wszczepionej tkanki tłuszczowej pozostaje pod skórą, zapewniając długotrwały efekt. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio do 2-3 lat. Procedura powiększania penisa własnym tłuszczem jest na tyle małym obciążeniem dla organizmu, że można go powtarzać, bez uszczerbku na zdrowiu pacjenta.

Istotne jest, że ostrzyknięcie penisa tkanką tłuszczową nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia zaburzeń erekcji, dlatego ta metoda jest tak popularna wśród młodych mężczyzn, dla których prowadzenie normalnego życia seksualnego stanowi ważny element. Wśród zalet zastosowania tkanki tłuszczowej wymienia się również brak konieczności stosowania syntetycznych substancji, które mogą wywołać reakcję alergiczną. Ponadto uważa się, że efekty zabiegu są trwalsze niż rezultaty uzyskane poprzez wstrzyknięcie do penisa kwasu hialuronowego.

Ceny za zabieg powiększenia penisa tkanką tłuszczową wahają się od 3,5 tys. zł do 6,5 tys. zł we Wrocławiu i w Poznaniu i nawet od 5 tys. zł do 12 tys. zł w Warszawie i w Krakowie (dane wg Tourmedica.pl) . Za granicą jest znacznie drożej – w Stanach Zjednoczonych za zabieg przyjdzie nam zapłacić nawet 7 tys. dolarów.

Kalinowski@chuck.com.pl