Czy peeling pomaga

Peeling to nic innego jak złuszczanie martwego naskórka. Poleca się wykonywać go raz na tydzień lub dwa w zależności od rodzaju skóry. Do wyboru mamy peelingi ścierające i enzymatyczne. Złuszczać możemy skórę na twarzy, dłoniach, stopach i na całym ciele. Należy tylko dostosować preparat ścierający do wrażliwości skóry.

 

Peeling enzymatyczny i inne

Peelingi możemy wykonywać w domu preparatami kupionymi w drogeriach lub przygotowanymi własnoręcznie z naturalnych składników. Należy jedynie przed zastosowaniem danego peelingu wykonać próbę uczuleniową. Na twarz, usta i dłonie powinniśmy stosować peelingi drobnoziarniste. Na resztę ciała można nakładać preparaty o ostrzejszej fakturze. Wrażliwa skóra również może być złuszczana. W jej przypadku sprawdzi się peeling enzymatyczny, który nie spowoduje dużych podrażnień. Peeling enzymatyczny jest również polecany u osób ze skórą skłonną do wyprysków.

 

Co daje peeling

Regularne stosowanie peelingów daje wiele korzyści. Oczyszczona skóra będzie miała mniejsze skłonności do tworzenia się zaskórników i pryszczy. Ponadto nakładane kosmetyki będą dużo szybciej się wchłaniać i skuteczniej działać. Skóra będzie wyglądała czyściej i promienniej, a my będziemy czuć się bardziej świeżo. Oczywiście źle dobrany peeling lub stosowany zbyt często może zaszkodzić. Pojawiają się wtedy podrażnienia, przesuszenia, zaczerwienienie.

 

Jak prawidłowo stosować peeling

Złuszczanie najlepiej przeprowadzić wieczorem, kiedy już nie będziemy wychodzić z domu. Jeżeli stosujemy jakiekolwiek serum na skórę, najlepiej jest nakładać je po peelingu. Po zabiegu nie możemy zapomnieć o głębokim nawilżaniu, szczególnie jeżeli preparat do peelingu nie zawiera balsamu ani olejku. Najlepsze są delikatne balsamy, bez intensywnego zapachu, które nie szczypią. Pamiętajmy, że skóra zaraz po złuszczaniu jest skłonna do podrażnień i bardziej wrażliwa. Peelingi należy stosować ścisłe według instrukcji producenta. Dłuższe trzymanie kosmetyku na skórze czy intensywniejsze pocieranie nie zapewni nam lepszego efektu, a nawet może zaszkodzić.

 

Kalinowski@chuck.com.pl

tle-cgi.com denebro.pl https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/