Czy budowa domu drewnianego to dobra inwestycja?

W Polsce coraz popularniejsze są domy drewniane – są one tworzone na podstawie technologii, która przywędrowała do nas z Kanady oraz Skandynawii. Początkowo mogliśmy obserwować je na początku lat 90. XX wieku. Wtedy jednak ich budowniczy popełniali wiele błędów, przez co domy te wymagały poprawek i niesłusznie dorobiły się opinii problematycznych. Dzisiaj jest zupełnie inaczej!

Nowoczesna technologia, trwałe materiały

Podstawą w budowie domów drewnianych jest dokładny projekt domu. Ich tworzeniem zajmują się wyspecjalizowane firmy, które uwzględniają życzenia klientów odnośnie ilości kondygnacji, wielkości domu, ilości pomieszczeń, etc. Na tej podstawie określany jest także kosztorys domu. Profesjonalne firmy zaproponują nam także odpowiednie docieplenie domu – tu warto podkreślić, że domy drewniane tworzone są w technologii pasywnej, co oznacza, że bardzo powoli oddają one ciepło nagromadzone wewnątrz pomieszczeń. Wiele osób zastanawia się, co znajduje się wewnątrz ścian takiego domu – producenci szczegółowo rozpisują kolejne elementy. Są to płyty tynkowe, płyta OSB, gruba warstwa wełny dociepleniowej, folia przeciwwiatrowa i inne. Takie zabezpieczenie ścian pozwoli na zachowanie ciepła nawet podczas najsurowszej zimy.

Jak długo budowany jest dom drewniany?

Budowa domu drewnianego całorocznego jest znacznie krótsza niż wieloletnia budowa domu murowanego. Kiedy zamawiamy dom w stanie surowym powstaje on w przeciągu 2-4 miesięcy. Kiedy kupujemy. Domy drewniane pod klucz budowane są w czasie 4-6 miesięcy. W tym czasie tworzona jest nie tylko sama kubatura domu, ale również wszelkie instalacje wewnątrz. Dodatkowo jako klienci możemy również zapłacić za malowanie, wstawienie schodów, wyłożenie płytek i wiele innych.

 

 

Kalinowski@chuck.com.pl