Czego wymaga logistyka w przemyśle ciężkim

Logistyka w przemyśle ciężkim jest terminologią niezwykle dynamiczną i złożoną, ponieważ wymaga posiadania potężnego zaplecza. Obok specjalistycznych pojazdów umożliwiających transport półfabrykatów, maszyn, urządzeń i paliw w celu zaopatrzenia produkcji w surowce, niezbędna jest przestrzeń do ich przechowywania. Również gotowe wyroby przygotowane do magazynu zbytu muszą być bezpiecznie składowane do momentu opuszczenia miejsca produkcji.

 

Logistyczne hale stalowe

Stalowe hale Amwin od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych. Głównym czynnikiem decyzyjnym jest ich cena, wymagają zdecydowanie mniejszego nakładu finansowego niż budynki murowane. Nie bez znaczenia jest krótki czas ich montażu, który w przypadku hali stalowej o powierzchni 1000 metrów kwadratowych wynosi jeden tydzień. Już na etapie planowania warto rozważyć różne opcje, ponieważ konstrukcje stalowe mają możliwość rozbudowy i modyfikacji, czy przeniesienia w inne miejsce.

 

Funkcjonalność hal stalowych

Wielkopowierzchniowe hale stalowe, tworzące centra logistyczne w przemyśle ciężkim muszą spełniać szereg warunków. Jednym z nich jest powierzchnia dostosowana do potrzeb. Ponieważ hale stalowe mają wytrzymałą, ale jednocześnie lekką konstrukcję, z powodzeniem ich powierzchnia może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych. Istotną rolę odgrywają planowane procesy logistyczne związane z dostawą i transportem, dlatego należy mieć na uwadze właściwą ilość doków załadunkowych, bram, oraz ramp, a także odpowiednią powierzchnię terenów załadunkowych. Aby hale stalowe służyły długo i bezproblemowo, należy wybrać firmę produkcyjną korzystającą z wysokiej jakości komponentów odpornych na czynniki atmosferyczne.

 

Jaką halę wybrać

Obecnie projektowane hale stalowe możemy poddać podziałom uwzględniającym sposób składowania, rodzaj konstrukcji, czy przeznaczenie. Należy podjąć decyzję, czy budować halę z płyty warstwowej, w jakiej technologii (jednonawowej, lub wielonawowej), czy halę warto ocieplić i ogrzewać. Dużym ułatwieniem pracy jest budowa hali z suwnicą, której zadaniem będzie transportowanie elementów w obu kierunkach obiektu. Hale z suwnicą Amwin usprawniają procesy technologiczne, odciążając tym samym pracowników fizycznych. Często suwnice wykorzystywane są do transportu maszyn i elementów ważących nawet kilkanaście ton i przemieszczenie ich w inny sposób byłoby niemożliwe.

Kalinowski@chuck.com.pl