Co powinniśmy wiedzieć o „kameleonie” czyli lakierowanie auta od kuchni.

Lakier kameleon, jest dość ciekawym i z pewnością oryginalnym sposobem na lakierowanie auta. Choć mieni się on zwykle w trzech kolorach, to może nawet „oddać” kilka razy więcej odcieni. W praktyce, jeśli spojrzymy na samochód pokryty tym lakierem, zauważymy, że mieni się on dużą gamą barw. Właśnie dlatego, tak wielu kierowców ceni sobie ten lakier.

Zanim położymy lakier

Położenie „kameleona”, jest z reguły dość skomplikowanym przedsięwzięciem. Jeśli nie mamy wiedzy jak to zrobić, najlepiej zdecydujmy się na wsparcie profesjonalnego lakiernika. W przeciwnym razie, z naszego kameleona, może pozostać tylko szereg plam, w niczym nie przypominający efektu widocznego na reklamach tegoż lakieru.

Położenie „kameleona” rozpoczynamy od tak zwanej bazy. Jest to czarny podkład, którym koniecznie musimy pokryć całą karoserię naszego samochodu. Jeśli nie zdecydujemy się na położenie bazy, poprzednia barwa karoserii będzie po prostu „przebijać” kameleona i tym samym – psuć cały efekt. Dzięki czarnemu podkładowi, efekt mieniących się barw będzie utrzymany.

Liczba warstw lakieru

Lakier kameleon, musi być położony kilka razy. Jednokrotne nałożenie lakieru, sprawi, że czarny podkład będzie psuł nam cały efekt. Ponadto, dzięki nałożeniu kilku jego warstw, efekt lakierowania będzie jeszcze dokładniejszy. Co więcej, w ten sposób mieniące się barwy i ich odcienie, będą jeszcze lepiej widoczne.

Liczba warstw położonego kameleona, nie powinna przekraczać trzech. W niektórych przypadkach, możemy zdecydować się na czwartą warstwę. Każda z warstw, musi odpowiednio przeschnąć, zanim zostanie nałożona kolejna. Dlatego kładzenie poszczególnych warstw lakieru, powinno odbywać się w suchym środowisku i to najlepiej pod zadaszeniem.

Kameleon to nie wszystko…

Po nałożeniu, lakier kameleon musi oczywiście wyschnąć. Po wyschnięciu, musi być on jeszcze pokryty warstwą lakieru bezbarwnego, z dołączonym utwardzaczem. Dopiero nałożenie warstwy zewnętrznej, sprawi, że nasz lakier będzie odpowiednio trwały i odporny na czynniki zewnętrzne. Pamiętajmy, by utwardzacza nie łączyć ze wspomnianym kameleonem.

Nakładanie lakieru kameleon, powinno odbywać się z zachowaniem wszystkich procedur ostrożności. Jeśli chcemy utrzymać efekt mieniących się barw, nie możemy doprowadzić do nierównego nakładania lakieru, stosowania go w zbyt oszczędny sposób itd. Lakier ten, co prawda prezentuje się bardzo pięknie, ale wiąże się też z odpowiednimi wydatkami. Dlatego warto do jego nałożenia, zatrudnić profesjonalistę.

Tekst przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez Lakiery24.com

Kalinowski@chuck.com.pl

dylanferrandis.com zahradne led svetla solarne zahradne lampy