BRZOSKWINIE W NASZEJ DIECIE

Odżywcza moc owoców

Smaczne owoce już dawno stały się cennymi dodatkami do naszego menu. Brzoskwinie to wspaniała przekąska oraz wartościowy składnik deserów i sałatek owocowych. Nasz jadłospis staje się dzięki nim znacznie bardziej wartościowy. Cenione za smak owoce są również wspaniałym źródłem witamin oraz składników odżywczych. W jaki sposób brzoskwinie wpływają na stan naszego zdrowia?

Po pierwsze są doskonałym źródłem błonnika, beta karotenu oraz potasu. Składniki te w znacznym stopniu zmniejszają ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej oraz problemów z sercem. Ponadto brzoskwinie mają bardzo dobry wpływ na układ pokarmowy, co wynika z wysokiej zawartości błonnika pokarmowego. Ten ceniony przez dietetyków i lekarzy składnik rewelacyjnie oczyszcza układ pokarmowy, chroniąc nas tym samym przed rozwojem raka jelita oraz odbytnicy. Usuwa z organizmu szkodliwe toksyny, możemy zatem cieszyć większą odpornością na choroby oraz lepszym samopoczuciem. Brzoskwinie, jako owoce o ogromnej wartości odżywczej oraz niewielkiej wartości kalorycznej, mogą też skutecznie wspomagać odchudzanie. Dzięki nim dieta jest zdrowa, lekka i smaczna, a my możemy się cieszyć wyjątkowym smakiem tych soczystych owoców.

Świetnym sposobem na wprowadzenie brzoskwiń do codziennego jadłospisu, jest wykorzystanie ich do przygotowywania soków owocowo-warzywnych. Najlepiej przy pomocy wyciskarki. W odróżnieniu od tradycyjnych sokowirówek, wyciskarki oparte są na mechanizmie wolnoobrotowego wyciskania. W ten sposób, nie nagrzewają, ani nie natleniają soku, dzięki czemu zachowuje on wszystkie wartości odżywcze i witaminy. Dodatkowo możemy spożywać go aż do 72 godzin po zrobieniu. W profesjonalnych modelach wyciskarek, np. południowokoreańskiego producenta tych urządzeń Hurom, możemy wyciskać nie tylko soczyste owoce i warzywa, ale także kiełki, warzywa liściaste czy trawę pszeniczną! Warto sprawdzić wszystkie możliwości urządzeń na oficjalnych stronach producenta: www.hurompolska.pl oraz www.hurom.com.pl – tu można kupić.

Soki przygotowane w wyciskarkach to prawdziwe bomby witaminowe! Nie tylko wyśmienicie smakują, ale także wspomagają nasze zdrowie każdego dnia!

Kalinowski@chuck.com.pl