Autocasco na godziny

Według statystyk, jedynie co trzecia osoba decyduje się na kupno ubezpieczenia AC. Wynika to przede wszystkim z dysproporcji między wartością samochodów a wysokością składek. W uproszczeniu można powiedzieć, że zakup kosztownego ubezpieczenia dla taniego, liczącego już swoje lata samochodu nie jest dla kierowców opłacalny. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe znalazły sposób na to, aby zainteresować nieobowiązkowymi ubezpieczeniami szerszą grupę odbiorców, wprowadzając „AC na godziny”. Na czym polega tego typu usługa? Sprawdź!

Dla tych, którzy chcą czuć się pewnie

Dodatkowa ochrona w postaci polisy AC jest bez wątpienia dużym komfortem. O ile na co dzień możemy obejść się bez polisy, o tyle w czasie dłuższych wypadów z rodziną na wakacje nad morze czy za granicę większość z nas czuje się pewniej ze świadomością, że niespodziewane wypadki nie pokrzyżują urlopowych planów. W takich sytuacjach sprawdza się stosunkowo nowa usługa pozwalająca na zakup ubezpieczenia AC obowiązującego w konkretnym przedziale czasowym. Co ciekawe, taką usługę można zakupić poprzez aplikację mobilną.

Co warto wiedzieć?

Nietypowe autocasco może być poszerzone o usługę Assistance zapewniającą konkretną, techniczną pomoc w razie awarii samochodu. Obowiązuje nie tylko w Polsce, ale również w krajach UE. Ewentualną szkodę możemy zgłosić bezpośrednio przez aplikację, co znacznie usprawnia cały proces.

Niestety, nowoczesna polisa rewolucjonizująca rynek nie jest dostępna dla każdego kierowcy. Ograniczeniem jest tutaj wiek samochodu: modele liczące sobie ponad 15 lat nie mogą zostać objęte czasową ochroną. Na stronie mfind.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych (i nie tylko!).

Kalinowski@chuck.com.pl